Božský Karl Lagerfeld a jeho stejnojmenná značka - to je designérské oblečení i pro běžné nošení

Jméno, které je legendou nejen ve světě módy, to je Karl Lagerfeld. Slavný Němec v saku, se slunečními brýlemi a bílým culíkem, jak jsme ho znali v posledních letech, byl geniálním návrhářem vysoké módy i luxusního oblečení na běžné nošení. Pojďme se podívat na některé nepřehlédnutelné kousky od tohoto famózního designéra.

 Karl Lagerfeld pochází z Německa a je neoddělitelně spojen se slavným francouzským módním domem Chanel, který pozvedl po letech úpadku opět na výsluní. Známé jsou jeho kontroverzní výroky i módní přehlídky, kdy se po molu procházely striptérky, přátelství se slavnými osobnostmi, spolupráce s nejslavnějšími modelkami své doby i husarský kousek, kdy za jeden rok shodil 40 kilo.

Králem vysoké a luxusní módy se nestal pro nic za nic. Jeho modely byly vždy odvážné, propracované do posledního detailu, zářivé a nepřehlédnutelné. Dokázal oživit klasické modely a dodat jim punc současnosti. Jako talentovaný návrhář a výtvarník udával tón světové módě a na vzniku svých kolekcí se podílel od prvního návrhu, přes vyhotovení šatů, až po konečné úpravy před přehlídkou. 

Oblečení značky Karl Lagerfeld je sofistikované a svůdné

Vedle práce pro Chanel měl také svoji eponymní značku, pro niž pravidelně navrhoval úspěšné kolekce. Značka Karl Lagerfeld byla podle samotného návrháře ztělesněním módy, která je intelektuální a sexy současně.

Tento šarm odráží každé jednotlivé Karl Lagerfeld tričko. Právě na tričkách a košilích je značka postavena. Nabízí však také všechny ostatní druhy oblečení - svetry a mikiny, kabáty a bundy, šaty, sukně a kalhoty, stejně jako bohatou škálu doplňků pro ženy i muže – od bot po kabelky. Koneckonců, cit pro kabelky mohl získat během své dlouholeté spolupráce se značkou Fendi. K populárním patří kabelka Karl Signature, kterou zdobí návrhářův nepřehlédnutelný podpis.

Svěží je řada Karl Ikonik, která nabízí oblečení s hravým grafickým ztvárněním postavičky samotného Karla Lagerfelda - i s jeho culíkem, brýlemi a bezprstými rukavicemi. Váš obdiv k tomuto návrháři vyjádří i tričko Karl s výrazným potiskem jména vašeho oblíbence. Řada Karl Ikonik je potěší ženy i muže.

V souladu s návrhářovým odkazem je tričko pro značku Karl Lagerfeld něčím, z čím se dá pracovat. V nabídce je tak snad nekonečné množství střihových variací. Výstřihy kulaté i do V, úzké i volné siluety, široké i upnuté rukávy. 

I dalšímu oblečení vévodí nápadité střihy a zajímavé grafické potisky, takže rozhodně nenudí. Pokud toužíte nějaké Karl Lagerfeld triko vlastnit, za dostupné ceny je seženete v outletu na Gatio.cz.

Karl Lagerfeld v konfekci

Ač uměl pobouřit veřejnost a měl výstřední zvyky, Karl Lagerfeld nebyl jen velký návrhář pro celebrity, zachránce Chanelu a majitel vlastní prémiové módní značky. Neváhal se spojit s prodejci konfekce a navrhnout pro ně speciální kolekci oblečení za přijatelné ceny. 

Tak vznikla například řada Lagerfeld Gallery by Diesel, kterou bok po boku vypracovali velký Karl a Renzo Rosso, zakladatel italské džínové značky Diesel. Oblečení se ve velmi limitované edici prodávalo ve čtyřech obchodech - v Paříži, Monte Carlu, Paříži a Tokiu. Během prvního týdne se vyprodalo 90 % kolekce, zbytek následoval hned vzápětí.

Podobný osud měla i kolekce, kterou vytvořil o dva roky později pro švédský řetězec H & M. Mezi třiceti černobílými kousky ani tehdy nechyběla Karl Lagerfeld trička s portrétem autora, skládané sukně či originálně pojaté mikiny. Téměř všechny věci se vyprodaly už během dvou dnů.

Karl Lagerfeld odešel v roce 2019, avšak jeho značka žije dál a přináší nové oblečení, které je poctou tomuto módnímu mágovi, po němž bude svět jen těžko hledat podobného velikána.