Calvin Klein, Guess a Tommy Hilfiger v jednom outfitu? Víme, jak kombinovat světové značky

Oblečení od hlavy k patě v jedné značce nebo značkový mix? Toto rozhodnutí je otázkou osobního vkusu, ale existují určitá pravidla, abyste působili vždy skvěle. Světové značky vám umožní si s módou hrát a naplno využívat její potenciál. Zjistěte své možnosti a naučte se značky kombinovat na úrovni.

Oblečení ve stejné značce je výhodné proto, že návrháři drží jednotný styl a kousky z kolekce jsou často vytvářeny tak, aby k sobě navzájem seděly. 

Spojení více značek umožní zase využít z daného brandu jen to, co se vám nejvíc líbí. A u toho zažít stylovou svobodu a hravost. Je ale třeba zachovávat opatrnost v přístupu. Nikdo přece nechce vypadat, jako by právě proběhl nálepkovou vichřicí. Kombinací se každopádně nemusíte bát, když budete vědět, jak na to.

Maximálně dvě

Toužíte-li propojit světové značky, držte se zlatého pravidla, že více je méně. Dvě viditelné značky jsou právě tak akorát. 

Tím nechceme říci, že byste se měli úplně vzdát dalších kvalitních značkových výrobků. Pokud už ale berete na sebe tři a více značek, tak raději bez viditelných log a nápisů s názvem značky. Když zůstaneme u našich značek z nadpisu, tak například Calvin Klein trička často zdobí velký nápis s názvem značky, proto se s nimi můžete vyřádit v rámci street stylu, ale při městských outfitech s nimi při vytváření kombinací zacházejte spíš opatrně - v bohaté nabídce cK hledejte jinak vyzdobené kousky. Naopak podstatně lépe se v tomto případě pro ladění vybírají věci značky Tommy Hilfiger, protože ne vždy září na dálku logy a nápisy.

Hrajte si se styly

Kombinujte podobné. Pokud nejste v kombinování zběhlí, držte se pravidla, že značky, které použijete společně, by měly mít podobný celkový feeling, zkrátka, musí se k sobě hodit. Je tedy fajn kombinovat stylově stejné. Pokud se vám například líbí americký minimalismus, investujte do jednoduché a bez viditelného nápisu vyvedené Tommy Hilfiger mikiny. Takovou jednobarevnou mikinu, kterou jen dole ozvláštní lem v typických barvách, skvěle doladíte k dalším značkám tohoto stylu.   

Výrazné s neutrálním. Ke stylově jednoznačným značkám se pak hodí také víceméně neutrální styly, které jsou koneckonců ke kombinování jako stvořené - takové džínsy Calvin Klein sladíte snadno k různým značkám. 

Kontrastujte. Efektních kombinací můžete dosáhnout také použitím kontrastů, velkou zdobnost můžete shodit street stylem nebo sportovním kouskem. Například výrazný značkový doplněk, ať už kabelka, šátek nebo šperk, se bude cítit dobře ve společnosti zmíněných cK riflí nebo Tommy Hilfiger trika. Je však nutné najít společný průsečík, například v barvě nebo detailech, aby to nevypadalo, že jste jen potmě šmátrali ve skříni.

Akcentujte. Můžete si také hrát se stylovými akcenty. Například minimalistický model jakékoliv značky vždy oživí výrazný kousek Guess

TIP: Objevitelské typy mohou ke značkám s klidem přihodit nějaký ten no-name vintage kousek po babičce nebo z druhé ruky. Můžou tak vzniknout nečekané stylové hvězdy.

Nezapomeňte na boty

Skvělým tipem, jak použít značky, může být také obuv. Lehce se ladí třeba Tommy Hilfiger boty. Typické mokasíny, slip-ons nebo sneakersy bývají nenápadně obrandované a hodí se k mnoha značkám ležérně-elegantního stylu. Kupříkladu klasické červeno-modro-bílé botky budou oživujícím barevným akcentem k jinak spíš základnímu barevnému provedení, kterým jsou známé Calvin Klein mikiny.

Kombinujeme kabelky

A dámám se otevírá široké pole možností také s kabelkami. Dnes už naštěstí platí, že boty a kabelka nemusí vždy 100% ladit. 

Vyzkoušejte třeba pravidlo výrazná kabelka (právě taková, jako jsou třeba kabelky Guess), a k tomu nenápadné, ale kvalitní a značkové boty. Jinak řečeno, udělejte dominantu svého oblečení z kabelky. 

Tip pro pokročilé: Velmi efektní je také kombinace kabelky a peněženky. Právě peněženky Guess ke kabelkám stejné značky skvěle sedí. Je to drobný stylový detail, kterého si všimnou a ocení jej jen všímavé oči, ale právě tyto detaily dělají z naskládaných kousků oblečení tu pravou fungující kombinaci.