Elegance a odvážné kombinace. Víme, jaké trendy nabízí pánská móda roku 2020

Letošní rok v pánské módě se nese ve znamení elegance, překračování módních hranic, návratů do minulosti a zapojování technologií. Jestliže začátek roku je vždy plný očekávání a novinek, jeho první měsíce pak ukážou, které trendy se skutečně uplatní. Tady jsou některé z nich, pokud jde o pánské oblečení.

Pánská móda je v mnohém konzervativnější než dámská, ale hlavní trendy se zde odrážejí stejně tak. Ať už se zaměříme na celkovou stylizaci outfitů nebo jednotlivé prvky, vždy najdeme něco nového. Nebo spíše staronového?

Jako se prý v hudbě nedá vymyslet už nic nového, i v módě se opakovaně vrací jednou opuštěné prvky. Každá sezóna tak vítá nějaké vlivy minulých módních vln a zpravidla je zapojuje do inovativních kombinací. Chcete vědět, jaké prvky z minulosti pánové oblékají letos?

Návraty z minulosti

Dámská i pánská móda znovu vítá zvonové a široké kalhoty, bez kterých si nedovedeme představit žádný outfit 70. let. Pro pánské kreace jsou k tomuto stylu kalhot nyní módní klasické naleštěné elegantní polobotky.  

Rok 2020 je ale i ve znamení o něco kontroverznější módy přelomu 80. a 90. let. Pánové tak opět mohou zkusit vyfoukané účesy a knírky, v oblečení se objevují baggy kalhoty, bombery, oversized střihy sak a praktické obří kapsy na kalhotách, vestách i parkách. 

Odrazem tohoto období, které někteří stále považují za nejméně elegantní v módní historii 20. století, je i poněkud divoká, ale efektní kombinace trička s potiskem či nápisem a elegantního  saka. V chladném počasí pak raději sáhněte po potištěné mikině a stylovém kabátu.

Frčí i masivní tenisky hrubých rysů, které nekompromisně přitáhnou každý pohled.

Svěží vzory a barvy

Ulice se letos také pěkně rozzáří. Móda totiž prosazuje živé kombinace barev a potisků. Naprosto in jsou nesmrtelné pruhy všech šířek a směrů, od elegantních, přes námořnické, až po sportovní. 

Objevují se také tropické vzory s motivy ovoce a exotických rostlin a ti muži, kteří rádi přitáhnou pozornost, mohou zvolit výrazný barokní potisk nebo vzor paisley.

Do módy opět vstupuje také colorblocking - kombinace velkých ploch barev o stejné intenzitě. 

Módní mixy stylů

Jasné barvy jsou v podvědomí spojeny hlavně s oblečením pro ženy, a tak je jejich zapojení v pánské módě vždy jistým znakem originálního stírání módních hranic. To se nyní projevuje také v obřím hitu letošního roku, kterým jsou malé crossbody pánské taštičky. Začaly si do oblékání razit cestu už loni, letos se jim zkrátily popruhy, takže už nekončí až na boku, ale spíš výše.

Pánové se také mohou zahalit do velkých šál a přehozů.

A zatímco dámská móda dychtivě přijímá nové vlivy, oblečení pánské se oproti tomu déle drží všeho, co funguje. A tak stále zůstávají populární kostkované dřevorubecké košile a plnovousy, které si obyvatelé měst vypůjčili od drsných dřevorubců.

Nákupy online

Nejen epidemická situace jara 2020, která přinesla omezení provozu kamenných obchodů po celém světě, ale i celkový přesun aktivit na internet, vede k dalšímu rozmachu online nakupování. Dotazy jako “eshop obleceni” nebo “e-shop s oblečením” patří mezi nejvyhledávanější spojení týkající se módy. 

Při nákupu oblečení je však třeba jisté obezřetnosti. Raději se vždy pečlivě změřte a použijte tabulku velikostí. Je tak větší pravděpodobnost, že vám oblečení padne a budete s nákupem spokojeni. A pokud se náhodou netrefíte, kvalitní e-shop vám věci velice ochotně a bez průtahů vymění nebo vrátí peníze. Gatio za vás navíc zaplatí poštovné za poslání zboží zpět. Nákupy oblečení jsou tak v roce 2020 stále pohodlnější a bezpečnější.