Gant, Guess Jeans, Love Moschino a Laura Biagiotti: Značky, na které celebrity nedají dopustit

Víte, jaké značkové oblečení si získalo srdce dnešních celebrit? Nahlédněte s námi pod pokličku módních trendů a zjistěte, jaké hvězdy reprezentují tyto veleúspěšné značky. Chybět nebude ani odbočka k jejich slavné historii a odhalení zajímavých detailů na jejich business cestě.

Udržovat si přehled v dnešní záplavě módních značek není vůbec jednoduchý úkol. Přestože se life stylové časopisy a sociální sítě snaží toto rychlé tempo držet, co to jde, ani ony někdy nestačí zachytit úplně vše. Pro doplnění mezer v módní sféře, jsme pro vás přichystali seznam čtyř světových značek, u kterých propojíme historii se současností a ukážeme si, na jaké z nich si dnešní hvězdy skutečně potrpí.

Guess Jeans s tváří Gigi Hadid

Kdo by neznal gigantickou značku Guess – americký brand, který se už od roku založení 1981 neuvěřitelně slavný. Když v té době sourozenci Marcianovi zakládali obchod v Los Angeles, nikdo z nich ještě netušil, že o pár desítek let budou stát na vrcholu výrobního řetězce s oblečením.

Netrvalo totiž dlouho a kombinace francouzské elegance a americké ležérnosti dala za vznik obrovskému růstu sortimentu, jenž reagoval na velkou poptávku z USA i zahraničí. Není tak divu, že v roce 2017 získala značka zisk 574 milionů amerických dolarů. Bylo tak jen otázkou času, kdy vzniknou další Guess linie jako je například slavný Guess Jeans, Guess Footwear nebo Guess by Marciano.

Právě Guess Jeans si velmi oblíbila americká modelka Gigi Hadid, která se stala tváří této značky už před několika lety. Podle Paula Marciana patří kráska Gigi k těm nejlepším influencerkám, u nichž rozpoznal jejich potenciál od prvního okamžiku. Modelka Hadid má tak velkou čest předvádět oblečky Guess Jeans nejen na nejrůznějších fashion weeks po celém světě, ale také ve svém soukromém životě, kde s oblečky od této značky opravdu září.

Gant a sexy symbol Ryan Gosling

Neméně známou značkou je druhá americká klasika Gant pyšnící se dlouholetou tradicí už od roku 1949. Zakladatel Bernard Gantmacher se rozhodl se vykročit vstříc amerických zákazníkům a naservírovat jim úžasné neformálními kousky, které ležérností jenom hýří.

Kampaně s mottem amerického snu a důrazem na kvalitu se tomuto ukrajinskému návrháři a krejčímu skutečně vyvedly, díky čemuž si Gant získal si srdce milionů Američanů. Není proto překvapením, že kromě běžných fanoušků si značku Gant oblíbili i oblíbené celebrity jako je sexy symbol Ryan Gosling, sympaťák Ashton Kutcher, elegán Ryan Reynolds nebo Ben Affleck – ti všichni se zamilovali do úžasně pohodlných a stylových oblečků. Odhadovaný obrat 200 milionů dolarů ročně navíc jasně vypovídá o tom, jak moc tato luxusní značka boduje u své zákaznické skupiny.

Love Moschino na extravagantní Miley Cyrus

Vrátíme-li se zpátky do Evropy, objevíme italskou značku Moschino. Za jejím zrodem stojí italský rodák Franco Moschino, jehož kariérní dráha překvapivě začínala v oboru malířství. O přechod do sféry módy se postaral hvězdný Versace, který mu pomohl se založení jeho vlastního businessu.

Nedávno po rozjezdu podnikání vznikla i zbrusu nová linie s názvem Love Moschino, která je stejně jako u mateřského Moschina, charakterizována nesourodými látkami, extravagantními potisky a výstředními motivy. Zalíbení v tomto provokativním stylu našlo mnoho celebrit, jež si do své sbírky pořídily ty neoriginálnější kousky. Skvělými outfity, doplňky a obutím se od této značky se mohou pochlubit hvězdy hudebního showbusinessu jako je Katy Perry, Rita Ora, Miley Cyrus nebo Zendaya.

Love Moschino nepochybně představuje luxus, který si oblíbí zejména ty, jež chtějí vystoupit z řady a zaujmout něčím neobvyklým – vybírat můžete z exkluzivních kolekcí pánské a dámské módy zahrnují originální tílka, svetry, mikiny, obutí nebo kabelky. 

Laura Biagiotti a top modelky

Pro zachování národního kontextu tu máme poslední zástupkyni italské módy, v podobě elegantní Laury Biagiotti, jejíž láska k oblečení a módě se projevila založením vlastního obchodu už v 60. letech. Přízeň zákazníků si získala zejména pečlivým výběrem materiálů a jemným zpracováním, které z ní učinily mezinárodně uznávanou návrhářku.

Laura Biagiotti byla především známá svou výrobou roztomilých „baby doll“ šatů, kterými si právem získala srdce všech italských žen. Laura však vynikala také svými originálními doplňky a elegantní obuví, které byly hrdě prezentovány na prestižních fashion weeks v Miláně. Nejslavnější top modelky z celého světa se sjížděly na tyto pravidelné módní akce, aby si mohly luxusní oblečení Laury Biagiotti vyzkoušet na vlastní kůži a podílet na jejich exkluzivní propagaci.

Pokud jste i vy propadli kouzlu těchto světových značek a chcete zůstat in jako výše zmíněné celebrity, podívejte se na náš e-shop Gatio, kde najdete exkluzivní kousky z minulých kolekcí!