Ikonická značka Versace Jeans – Odkud se vzala a v čem se liší od Versace

Když se řekne Versace, každému se vybaví módní legenda s tím nejluxusnějším a nejprestižnějším oblečením. Stejné silné emoce vyvolává i druhá sublinie s názvem Versace Jeans, která si díky Donatelle Versace rovněž vydobyla své místo na výsluní. Pojďme nahlédnout pod pokličku historie této značky a jejích aktuálních kolekcí!

Itálie jako kolébka módy

Itálie je považována nejen za zemi vynikajícího jídla, vína a historických krás, ale také nepochybně za kolébku světové módy. Pravdou je, že co do počtu značek je Itálie jednou z nejdůležitějších a nejslavnějších zemí po celém světě. Italskými kořeny se může pochlubit například značka Gas, Armani, Laura Biagiotti, Diesel i neméně slavný Versace, který si díky své pozoruhodné historii zaslouží speciální pozornost.

Kdo byl ten tajemný Gianni Versace?

Za každou významnou značkou se skrývá originální příběh a jeho hlavní hrdina. Jinak to není ani v případě značky Versace a Versace Jeans, za kterými stojí nadaný Gianni Versace. Tento záhadný italský mladík z Kalábrie byl odjakživa trošku jiný, což se projevovalo na všech možných frontách. Tím největším rozdílem byla skutečnost, že na rozdíl do svých vrstevníků ho to táhlo nejvíce ke krejčovství a designu. Jeho láska k módě se pak naplno projevila v jeho 11 letech, kdy navrhl své první šaty.

Netrvalo dlouho, než Gianni opustil svou rodnou vesnici a zamířil do víru velkoměsta. Na nějaký čas se usídlil v Miláně, kde pokračoval s navrhováním a šitím šatů. Následně se přestěhoval do USA, kde měl čest oblékat ty nejslavnější osobnosti jako byla Madonna, princezna Diana nebo modelka Naomi Campbell.

Co se týče jeho kariéry, už v roce 1976 založil za pomoci svých sourozenců společnost Versace, kterou zde není nutno již více představovat. Není divu, že se značka brzy rozrostla o další výše zmíněné linie včetně Versace Jeans, která stejně jako mateřská Versace slavila úspěch ve všech koutech Evropy i za oceánem.

Jaký rozdíl je mezi Versace a Versace Jeans?

Jeden z nečastějších dotazů, který ve spojitosti s Versace Jeans padá je to, jak se tato linie od mateřského Versace vlastně liší. První z nich je fakt, že tuto sublinii vede Donatella Versace, Gianniho sestra, která dostala v roce 1989 vedení této módní značky jako dárek. I přes jiné vedení však značka neztratila punc luxusu ani ikonické DNA, které je pro Versace tak typické. Nicméně na rozdíl od Versace se oblečení od Versace Jeans nese v méně formálním duchu a nabízí modely více ležérního a sportovního stylu.

I po více než 30 letech vede business stále Donatella Versace s neuvěřitelným elánem a vášní. Při vytváření nových kolekcí si najímá prestižní návrháře, kteří ji pomáhají dosáhnout toho nejvíce autentického výsledku – v průběhu let jsme tak mohli být svědky nejrůznějších spoluprací s designérskými mistry jako byl Christopher Kanee, JW Anderson nebo Anthony Vaccarell.

Co čekat od kolekcí Versace Jeans?

Elegantní oblečení Versace Jeans zaujme především dámy, které mají rádi špetku extravagance navíc. Za povšimnutí stojí hlavně fascinující dámské halenky, košile a šaty, na kterých se velmi často objevují přírodní motivy se zlatými detaily. Velmi dobře k tomuto outfitu jdou rovněž Versace Jeans kabelky, jež jsou navrženy tak, aby ke kouskům ze stejné kolekce pěkně ladily.

Dámy však kromě kabelek často sahají i po originální kolekci portmonek, které skvěle obohatí sbírku doplňků. A právě kožené provedení spolu s praktickým vnitřním prostorem vytváří atraktivní duo, které u dámských peněženek Versace Jeans sklízí mnoho úspěchu. Cení se rovněž velký výběr zahrnující rozmanité barevné kombinace i designy zdobící stylové cvočky, třpytky nebo spony.

Nebylo však zapomenuto ani na pány, kteří si s kolekcí triček, polokošil a kalhot Versace Jeans mohou užít opravdové pohodlí. Právě tyto modely jsou vynikající ukázkou městské módy, která budí dojem ležérního a zároveň sofistikovaného lifestylu. Kromě líbivého designu se pánové mohou těšit také na prodyšný a vzdušný materiál ze 100% bavlny, precizní zpracování i vysokou odolnost vůči seprání a vyblednutí.

Suma sumárum, pánská i dámská kolekce Versace Jeans má mnoho co nabídnout, o čemž svědčí i miliony dolarů, které značka v čele Donatellou ročně vydělá. Pokud jste i vy propadli kouzlu značky Versace Jeans a jejího oblečení, podívejte se na náš e-shop Gatio.cz, případně Gatio.sk nebo Gatio.hu., kde najdete exkluzivní kousky z minulých kolekcí! Pokud chcete Versaceho doplnit zajímavými módními kousky, doporučujeme mrknout i na e-shop Fashionsugar.cz, kde najdete moderní dámské oblečení.