Módní revoluce v podání Pierre Cardina přinesla značky na dosah všem

Francouzský návrhář Pierre Cardin je spojený s elegantní pánskou a dámskou módou dostupnou pro každého. Možná i vy máte některý z početného množství jeho doplňků. Víte ale, jaké módní pozdvižení jeho přístup “móda pro všechny” kdysi způsobil? Poznejte tuto legendární značku rozkročenou mezi světy haute couture a každodenní pohodlné módy.

Oblečení Pierre Cardin si nejčastěji vezmete do práce, do města, ale i na slavnostní příležitost. Představuje uvolněný, ale přitom elegantní styl mixující formální a neformální prvky naprosto originálním způsobem. 

Výkvět francouzské elegance

Ikonická je například kombinace Pierre Cardin tričko, látkové kalhoty klasického střihu a k tomu elegantně působící sako. Právě dekonstrukce klasického obleku, tedy jeho rozložení na jednotlivé části a osekání od prvků, jako jsou límce či manžety, je jedním z typických znaků jeho stylu a také tím, co přispělo ke změně pánského stylu oblékání. Líbí se vám kombinace roláku a saka nebo použití hedvábného šátku místo kravaty? Cardin je tím, kdo ji do světa módy přinesl.

Značka se ve své konfekční linii soustředí na pohodlnou a dobře kombinovatelnou módu pro široké publikum, která stojí na precizním krejčovském řemesle a prvotřídních látkách, ale také na nadčasových střizích ozvláštněných vždy nějakým novým, neokoukaným designovým prvkem. 

Pánskou eleganci okořeněnou módním rebelstvím představují Pierre Cardin košile. Jemný styl dodají košile s klasickým proužkem, na originální notu zahraje Indií inspirovaný model se stojáčkem místo límce, košile s výrazným potiskem nebo barevnou kapsou.  

Futuristické a unisexové kreace z módních mol

Druhou stranou mince nazvané Pierre Cardin jsou návrhy určené pro kolekce vysoké módy. Zde se odráží jeho inspirace architekturou, dobýváním vesmíru a budoucností. Inovativní materiály, struktury, neobvyklé střihy na hranici nositelnosti a nové technologie získaly návrháři oddané fanoušky po celém světě v čele s Japonskem. Originální módní myšlení zkrátka tento designér nezapře.

Móda je pro každého

Mladý nápaditý návrhář, který si získal jméno svou prací pro módní dům Dior, začal v roce 1950 působit pod vlastní značkou. A hned o několik let později přinesl do světa módy opravdový převrat, když vypustil svou první kolekci určenou pro širokou veřejnost. Dnes již samozřejmá věc, kdy návrháři tvoří nejen extra vysokou módu pro individuální zákazníky, ale také konvenčnější řady pro každodenní nošení dostupné ve značkových buticích i běžných luxusních obchodních domech, vyvolala v té době opravdové pobouření. Cardin byl dokonce na několik let vyloučen z pařížské komory módních tvůrců.

Praktické drobnosti Pierre Cardin

Poté, co většina módních domů přejala tuto praxi, udělal Cardin další krok směrem k veřejnosti, když začal poskytovat licenci na používání své značky na širokém spektru doplňků i věcí mimo módu. Můžete si tak zakoupit Pierre Cardin peněženky, obaly na mobil, parfémy, hodinky, psací potřeby, šperky, sluneční brýle, pásky, ale dokonce i nože nebo polštáře a mnoho dalších malých věcí. Alespoň drobnou ochutnávku luxusních značek si takhle může dopřát skutečně každý.

Díky online prodeji, který snižuje náklady na provoz a tudíž prodejní ceny výrobků, se ale opravdu  nemusíte spokojit s takovou drobností. Snadno a rychle si můžete pořídit i kvalitní a nadčasové oblečení Pierre Cardin. Skvělou investicí je například Pierre Cardin svetr, který vám bude dělat radost po mnoho sezon: dlouho vydrží v nezměné kvalitě, originální a současně nadčasový design je zárukou, že nevyjde z módy. Prohlédněte si nabídku Gatio a nechte se svést k nákupu některého vymazeleného módního kousku.