Napapijri: Skvělá móda, která udává styl a současně chrání přírodu

Populární módní značka outdoorové a streetové módy Napapijri byla od svého vzniku spojená s přírodou, ale v posledních letech se posouvá ještě o krok dál směrem k filozofii udržitelné módy. Podívejme se, jak jí to prospělo.

Od začátku svého působení na módní scéně klade Napapijri důraz na prémiové přírodní materiály a kvalitní zpracování tak, aby oblečení co nejdéle vydrželo. Teď se ale na udržitelnost zaměřuje cíleně.

Oblečení pro cestovatele a milovníky kvality

Značka, která má svůj původ pod vrcholky Mont Blancu, se nemohla inspirovat ničím jiným, než dobrodruhy a objeviteli. Tak se zrodila slavná cestovní taška Bering, stejně jako batoh Voyage nebo ikonické bundy Skidoo a Rainforest vhodné i do extrémních teplot. O severském vlivu vypovídá už samotný název, který vznikl malou úpravou finského slova napapiiri - polární kruh.

Zajímavost: Italská společnost, finský název a norská vlajka jako typický designový prvek? Symbolizují spolupráci, inspiraci, propojení různých vlivů a hledání neobvyklých řešení. Vše se promítá i do produkce Napapijri, která je také originální a vždy inovativní.

Od roku 1987, kdy na pulty přišly první cestovní tašky pod značkou Napapijri, se jejich záběr značně rozšířil, takže dnes pořídíte prvotřídní oblečení pro ženy, muže i děti. Koupíte nejen bundy a zavazadla, ale i trička, mikiny, obuv či na první pohled rozpoznatelné čepice Napapijri s motivem norské vlajky. Každá kolekce nese otisk dobrodružství, cestování a lákavých dálek. 

Respekt k přírodním živlům byl tedy Napapijri vlastní od samého začátku. Jak ale vypadá jejich současná filozofie posledních let?  

Udržitelnost jako výzva

Taková značka jako Napapijri nemohla zůstat lhostejná k ochraně přírody. Společenskou zodpovědnost přitom chápe jako výzvu k hledání nových řešení a neprošlapaných cest. 

Tak přišli v roce 2015 s myšlenkou na odstranění veškerých pravých kožešin z jejich produkce. Napapijri bundy nepotřebují ozdobné kožešinové lemy, důležitá je funkce a v designu důraz na čisté, jednoduché linie. Hřejivost a prodyšnost místo kožešin zajišťují moderní vlákna, jako je například Thermo-fibre. Tyto speciálně vyvíjené materiály snoubí dokonalou izolaci od nepřízně počasí, a přitom až neskutečnou lehkost, takže moderní Napapijri bundu na sobě ani necítíte.

Velkým tématem je také recyklace a minimalizace odpadu. A tak od loňského roku můžete koupit moderní plně recyklovatelné bundy. Jsou vyrobené z materiálů, které se dají po donošení dále zpracovat a použít.

Zajímá vás, odkud se berou materiály pro výrobu bundy Napapijri Rainforest? Původ každého vlákna můžete dohledat na speciální webové mapě.  

Oblečte si dobrý pocit 

Snaha přidat k oblékání ještě další rozměr se společnosti vyplácí. Patří mezi nejprodávanější značky ve svém okruhu luxusní outdoorové a street módy a pro spotřebitele znamená kvalitu, výkonnost a také dobrý pocit, že udělali něco navíc pro ochranu naší planety. Pokud k nim chcete patřit i vy, podívejte se na Gatio.cz nabídku ze starších kolekcí, které už také těží z výsledků této orientace značky Napapijri.

Doporučit můžeme například Napapijri mikiny z příjemného fleece či bavlny. Jsou prodyšné, teplé a pohodlné, využijete je v přírodě i ve městě. V nabídce je i elegantní linie. Dámská i pánská kolekce mikin je charakteristická střídmým provedením, ve sportovním a volnočasovém stylu často doplněným názvem značky nebo norskou vlajkou. Elegantní řadu zastupují svetříky nebo mikiny zcela bez potisku či jen s nenápadnou vlaječkou.

V podobném duchu minimalismu se nesou také trička, košile a polokošile, kalhoty, již zmíněné čepice, pro dámy také šaty a další věci. Napapijri oblečení využijete pro mnoho příležitostí a vždy se budete cítit pohodlně a vypadat skvěle.