Nebojte se světlých kabelek. Rozjasní každý outfit a my víme, jak je nosit

Slunečné počasí láká k oblékání ve svěžích barvách. Bílá košile nebo bledě modré sako jsou oblíbenou volbou. Jak je tomu ale s kabelkami ve světlých odstínech? Nosit nebo nenosit? Nemusíte se jich bát, dají se skvěle kombinovat a vypadají překvapivě dobře. Víme, jak na ně.

Světlá kabelka umí oživit jednolitou plochu oblečení a podtrhnout světlejší model. Má jemnější vibrace než černá, takže i celkový outfit pak vypadá lehčí. Svěžest vašemu modelu zajistí kabelky v pastelových barvách, jako světle růžová, světle šedá, bleďounce modrá, mátová. Sázkou na jistotu jsou bílá, béžová a stříbrná, ivory či champagne.

Stříbrná kabelka

Stříbrná se hodí vždy, když chcete přitáhnou pozornost. Sedne výrazným barevným typům, které její intenzitu unesou, chladné metalické odstíny vyloženě svědčí například tzv. zimnímu typu.

Kvůli své výraznosti se nejlépe uplatní s jednoduchým outfitem, který podpoří jako dominantní akcentující prvek. Stříbrná prošívaná a zdobená kabelka Guess vynikne k modrým džínám a halence v jemném studeném odstínu. 

Tmavší stříbrná je dramatická a intenzivní, světlejší odstín zase lehký, zářivý a jemný. Můžete si ji vzít ke světlým barvám, s jemně růžovými šaty třeba na svatbu. Vynikne i na pozadí intenzivních odstínů, jako je tmavě modrá nebo smaragdová. S černou vytvoří stříbrná kabelka velmi slavnostní dojem, který vynikne na plese i v divadle, vždy rozjasní kombinaci bílá-černá-šedá. 

Bílá kabelka

Neutrální čistě bílá kabelka se hodí k většině barev. Ale pozor, je na ní všecko vidět, je tedy extrémně nutné udržovat ji v čistotě. U bílých kabelek si také pohlídejte intenzitu a kontrast se zbytkem oblečení. Model může snadno sklouznout ke kýči. 

Fajn je, když máte bílou na nějakém dalším kousku, jako je vzor na šatech, šála či aspoň nehty. Bílá dobře sedí právě k vzorovanému oblečení: taková menší bílá crossbody kabelka Tommy Hilfiger dokonale doplní károvanou košili s plátěnými kalhotami.

S černou tvoří bílá kabelka silný kontrast, je to osvědčená a klasická dvojka. S červenou opatrně, může to být příliš silná kombinace. Jemné pastelové barvy: bledě modrá, růžová, zelenkavá či mátová, si o bílou kabelku přímo říkají. Hodí se i k sytým odstínům, jako je fuchsiová, hrášková nebo teal. 

A co takhle blokové kombinace základních barev? Rozhodně ano. Bílá kabelka Tommy bude skvělá k modelu, který tvoří červené tričko a modré rifle - vznikne sportovní, svěží a mladistvé spojení.

Béžová kabelka

Kabelka v mnoha odstínech beige je velmi elegantní, univerzální, povznese každý outfit na vyšší úroveň. Tóny jako champagne nebo ivory jsou skvělou volbou, když chcete co nejsvětlejší kabelku, ale z nějakého důvodu se vám nezamlouvá bílá, například proto, že vytváří příliš tvrdé kontrasty. Světlounké odstíny béžové jsou jemnější. Proto se krásně hodí i k jemným květinovým vzorům, paisley a romantickému stylu. Krémová kabelka Calvin Klein perfektně doplní úpletové šaty v barvách střední tmavosti a střední intenzity, například slézové nebo středně modré.

Kabelka ve velbloudí barvě je zase symbolem elegance a ženskosti, takže i navzdory množství ozdobných detailů stále působí sofistikovaně a jemně. Středně béžová barokně zdobená kabelka Versace je takovým příkladem. Vynikne zejména s teplými barvami, jako je olivová, cihlově červená nebo čokoládová. Psaníčko skvěle doplní třeba elegantní overal nebo jednoduché košilové šaty, k nimž bude stylově kontrastovat.

 

Vneste do své kabelkové sbírky jasno, pěknou nabídku světlých kabelek najdete také u nás na Gatio.cz. Tak si udělejte radost nějakou pěknou jarní barvičkou.