Pruhy a značka Gant patří nerozlučně k sobě. Objevte šarm pruhovaného oblečení také vy

Americko-švédská móda značky Gant je populární díky své eleganci, vysoké kvalitě a skvělému stylu. Typickým znamením jsou pruhy a proužky v mnoha podobách. Poznejte šarmantní pruhovanou módu v Gant pojetí a naučte se proužky nosit.

Pruhy symbolizují přímost, zodpovědnost a spolehlivost. Proto jsou častým vzorkem na formálním a business oblečení. Mohou ale působit i hravě v kombinaci s jinými vzory, v námořnickém stylu nebo na sportovním oblečení. Jsou také skvělé pro úpravu postavy.

Hrátky s tvary

Právě pro tuto svou vlastnost ovlivnit, jak objekt působí na naše oči, jsou proužky někdy trochu obávané. K tomu ale není důvod, když je použijete správně. 

Svislé pruhy způsobí, že vypadáte vyšší. Drobné dámy celkově protáhnou například Gant šaty, které mají svislé linky po celé své délce. Nohy zase prodlouží svisle pruhované kalhoty.

Šikmé proužky zeštíhlují a odvádějí pozornost od kritických partií, takže je milují snad všechny ženy. 

Vodorovné proužky nemají nejlepší pověst, protože rozšiřují a zkracují, ale kdo potřebuje nějaké ty křivky dodat, sáhne po nich rád. 

U pruhů záleží i na šířce, kontrastu a pravidelnosti. Největší rozšiřovací efekt mají vodorovné široké pravidelné pruhy hodně kontrastních barev, např. černé a bílé. Naopak proužky jemné, různobarevné či v různých šířkách jsou milosrdnější. Gant tričko s vodorovnými pruhy je designovou klasikou této značky a jednotlivé modely mají pruhy ve všemožných kombinacích barev a šířek. 

Tip: Jak narušit neblahý efekt vodorovných proužků? Olemujte je svislou jednobarevnou látkou, např. rovně střiženým kardiganem.

Oblíbená u značky Gant je také směs vodorovných a svislých proužků na různých částech  trička nebo košile.

A víte, že pruhy můžete kombinovat i s jinými vzory? Kotvy a lana připomenou námořníky, palmičky přivolají exotiku a puntíky vypoví mnohé o vašem módním cítění.

Hrátky se styly

Pruhy umí ovlivnit také dojem, jakým zapůsobíte. 

Pravidelné a stejnoměrné linky jsou přísnější a formálnější, než rozverná směs různě širokých proužků. Tak například Gant svetr s širšími různobarevnými pruhy z vás udělá ležérního chlapíka, který si užívá svůj volný den, zatímco úzké proužky střídmého odstínu vytvoří soustředěného elegantního gentlemana. Velmi typickým vzorem na svetrech Gant jsou také svislé copánkové proužky.

Nejrůznější pruhy a pásy či jejich seskupení jsou typickým rysem sportovního oblečení. Maximálně stylový je jediný široký kontrastní pruh s nápisem, kterým se na hrudi pyšní jinak jednobarevná Gant mikina. Tento populární model je dostatečně sportovní, ale jednoduchý design mu dodává unikátní střídmost.

Tip: Klasikou je pak námořnický styl a jeho modrobílé pruhování, které vytváří mix sportovní uvolněné elegance a v nabídce Gant nemůže chybět.

Pruhy v kombinaci blankytné a bílé připomínají jih, moře a romantiku dálek, znakem elegance je zase kontrastní lemování saka, které podtrhne jeho propracovaný střih.

Detaily a la Gant

Gant móda je elegantní a uhlazená, ale také v ní najdete jemnou hravost. Tak si můžete všimnout, že dekoru pruhů se nevyhnuly dokonce ani Gant hodinky. Proužky se samozřejmě objevují i na tolik populárních plátěných keckách nebo sportovních taškách Gant. 

Tato světové oblíbená značka je zkrátka s pruhy nerozlučně spojena, a protože pruhy frčí, u Gantu jich najdete spousty. Pokud si chcete nějaký pruhovaný kousek pořídit, je tu pro vás Gant outlet, kde jej získáte za výhodných podmínek. Skvělá zpráva je, že pruhy asi jen tak do výslužby neodejdou, takže si svůj model budete moci užívat řadu sezón.