Sluneční brýle: Zjistěte, jak vybrat ty pravé

Po slunečních brýlích sahá během parných letních dnů až 97 % Čechů. Umí však vybrat ty pravé tak, aby správně chránili své oči a zároveň vypadali stylově? Objevte zásady, kterých se vyplatí držet při nákupu pánských a dámských slunečních brýlí.

Sluneční brýle by měly hlavně chránit před UV zářením

I když jsou sluneční brýle v posledních letech vnímány hlavně jako stylový módní doplněk, při výběru určitě nezapomínejte na jejich hlavní funkci. Základem je, aby chránily vaše oči před škodlivým UV zářením, které má negativní účinky na čočku a rohovku. Vsaďte proto na ověřené obchody a určitě raději investujte do luxusních slunečních brýlí, které jsou opravdu kvalitní, než do kousku z tržnice za pár korun.

 

Věděli jste, že brýle před sluníčkem ochrání také citlivou pokožku kolem očí, a tím pomáhají zabránit vzniku vrásek?

Co si rozmyslet před nákupem?

Než začnete vybírat, ujasněte si, v jakých situacích budete brýle používat a co od nich očekáváte. Potřebujete ochranu před slunečními paprsky při běžném nošení nebo je využijete spíše na sport? Chcete aby sloužily také jako módní doplněk? Měly by být vaše sluneční brýle značkové? Když se nad požadovanými vlastnostmi brýlí před jejich nákupem důkladně zamyslíte, bude pro vás hledání těch pravých mnohem jednodušší.

Vyberte ten správný tvar

Každé sluneční brýle – pánské i dámské, je vhodné vybírat s ohledem na tvar obličeje. Vezměte si proto k ruce fixu nebo rtěnku, postavte se před zrcadlo a zkuste svou tvář v odrazu překreslit. Mnohem jasněji tak uvidíte, jaký typ obličeje vlastně máte.

Kulatý obličej

Kulatý obličej opticky prodlouží a zeštíhlí hranaté obroučky – obdélníkové nebo čtvercové. Nebojte se ani ostrých linií, prodloužených kočičích obrouček nebo tvaru motýlích křídel. Ty všechny vám prokážou skvělou službu a podtrhnou správné rysy. Určitě se však vyhněte legendárním lennonkám, se kterými bude váš obličej působit ještě kulatěji.

 

Tip: Milovnice módy s kulatější tváří určitě nešlápnou vedle s dámskými slunečními brýlemi Guess. Ty zaujmou nejen výrazným tvarem, ale také zvířecím motivem, který bude toto léto neuvěřitelně trendy.

 

Muži mohou potlačit drobné nedostatky s luxusními pánskými brýlemi Calvin Klein. Jejich výrazné linie pomohou opticky rozbít strukturu obličeje a tvář bude působit oválněji.

Srdcovitý obličej

Obličeji ve tvaru srdce nejvíce lichotí jemné zaoblené tvary nebo silné rámečky. Dobrou volbou jsou třeba klasické pilotky a brýle typu cat-eye. Ty lehce odpoutají pozornost od výrazné brady a opticky vyváží proporce tváře.

 

Tip: Vsaďte na jeden z nejikoničtějších tvarů a vyzkoušejte sluneční brýle Polaroid v provedení aviator. Hodí se ke každému outfitu a díky tomu, že jde o unisexový model, je klidně můžete půjčit i své drahé polovičce.

Hranatý obličej

Hranatý obličej krásně zjemní kulaté a oválné tvary. Ve tváři podtrhnou to nejzajímavější a dodají příjemný výraz. Masivní geometrické obruby by naopak mohly působit až moc tvrdě a odměřeně.

 

Tip: Pokud nechcete vypadat přísně, vsaďte na značku Guess – brýle se zakulacenými hranami a jemným ženským designem pro vás budou to pravé ořechové.

 

Pod stejnou značkou najdete také širokou nabídku pánských brýlí. Pro zjemnění výrazu tváře sáhněte po tenčích obrubách oválných tvarů.

Trojúhelníkový obličej

Trojúhelníkový obličej poznáte podle výrazných lícních kostí a zužující se čelisti. Šířku obličeje opticky vyrovnají masivnější obroučky ve světlých barvách. Zajímavě mohou vypadat také brýle bez obrouček, které mají pouze stranice a skla jsou v nich uchycena šroubkem.

 

Tip: Dámské brýle Balmain nenápadně potlačí výraznou horní část obličeje. Díky zajímavým obrubám navíc na první pohled zaujmou.

 

Muži s obličejem ve tvaru trojúhelníku budou vypadat skvěle ve světlých Polaroid brýlích. Hodí se na každou příležitost a díky jednoduchému provedení se dají kombinovat ke všem outfitům.

Oválný obličej

Ovál je v podstatě ideální tvar, ke kterému sednou jakékoliv brýle. Při výběru se proto nebojte experimentovat nebo se inspirovat nejnovějšími módními trendy.

 

Teď už víte, jak zjistit, které brýle jsou pro vás ty pravé. Rozmyslete si, k čemu přesně je budete využívat a pak se pusťte do měření tvaru obličeje. Nakonec si vyrazte vybrat kvalitní kousek do ověřeného obchodu (recenze gatio.cz naleznete zde) a nebo nakupte pohodlně online.