Vyberte si značkové sluneční brýle - tady jsou žhavé tipy na léto

Sluneční brýle jsou velmi podstatným doplňkem na jasné dny. Mohou skvěle podtrhnout váš vzhled a dodat vašemu outfitu ten pravý šmrnc. Jaké tvary a styly slunečních brýlí budou letět v této sezóně? Čtěte dál a dozvíte se to.

Výběr slunečních brýlí není úplně jednoduchý. Můžete klást důraz více na funkci nebo spíš na vzhled, v každém případě byste ale neměli rezignovat na jejich ochrannou funkci, abyste si nakonec spíš neublížili. Proto sázejte na brýle značkové, u nichž máte zaručenou kvalitu.

Vybírejte podle vzhledu

Významným kritériem je pochopitelně vzhled. Módní trendy v oblasti optiky se vyvíjejí stejně, jako u ostatních doplňků a oblečení. A pak jsou tu stálice, které jsou hitem napříč sezónami. K těm patří sluneční brýle pilotky. Tenké obroučky a typický, na vnější straně rozšířený tvar, vyzařují styl a sebevědomí, hodí se ke sportovnímu i elegantnímu stylu a jsou vždy in. Pokud chcete v rámci této nadčasové klasiky něco jiného, poohlédněte se po obrubách z jemného dřeva.

Do módního rybníčku vtrhl také zaoblený a kulatý tvar. Lenonky, nebo menší oválné brýle s tenkými obroučkami reagují na aktuálně silnou oblibu retro módy. Na tuto vlnu s radostí naskakují sluneční brýle Ray Ban s jejich inovovanými legendárními modely, jako je Oval, Wayfarer nebo Clubmaster. V módě jsou také další retro bonbónky jako kočičí tvar z 50. let a velké tmavé brýle, které vám dodají elegantní vzhled.

Pro svěží vzhled můžete sáhnout po obroučkách bílých, v některé z pastelových barev nebo s metalickým či holografickým efektem. Lákavé jsou také obruby průsvitné nebo poloprůsvitné.

Vybírejte podle funkce

Pro sluneční brýle je důležité také to, jak chrání oči a usnadňují vidění. Proslulé brýlové značky si svou slávu získaly právě pro vynikající optické vlastnosti a každá má určitou specialitu, pro kterou ji budete milovat.

Tak například Polaroid brýle nabízejí úžasná polarizační sklíčka. Jejich úkolem je nejen ztmavit příliš jasné světlo, ale také odstranit sluneční odlesky, a tak bránit oslnění. Při jediném pohledu přes polarizované brýle poznáte rozdíl. 

Na účinky barevných filtrů oproti tomu sázejí Oakley brýle. Perfektní technologie zajišťuje také vysokou ochranu a skvělé vidění. Jsou tak řešením pro ty, kterým polarizovaná skla nevyhovují. A navíc barevné modely můžete použít jako módní prvek. S těmito brýlemi si bude módní kombinování zase o kousek víc zábavné.

Na ochranu před slunečními odlesky se od počátku své existence specializují také sluneční brýle RayBan. Především jejich nejslavnější model Aviator byl za účelem ochrany designován - vidění zlepšují nejen zabarvená skla, ale také tvar, který pokryje celé zorné pole.

Pozor: Když vybíráte slunečné brýle, vezměte také v úvahu intenzitu ztmavení. Velmi světlá skla z kategorie 0-1 slouží jen jako designový doplněk a nehodí se na přímé slunce. 

Dobrou zprávou pro milovníky designu, kteří ale chtějí mít zdravý zrak, je fakt, že všechny kvalitní značky slunečních brýlí doplňují vysokou úroveň ochrany a funkčních vlastností také módním vzhledem.

Dámské, pánské nebo unisex?

Na rozdíl od oblečení, mnoho modelů slunečních brýlí je neutrálních a mohou si je tak vzít ženy i muži. Unisex brýle se hodí pro elegantní minimalismus, nebo naopak jako protiváha ke zdobnému výrazně dámskému outfitu, který tak pěkně okoření. 

Kdo ale chce naopak ženské ladění podtrhnout, zvolí sluneční brýle dámské, které mívají obecně jemnější tvar, něžnější barvy obrouček a více ozdobných prvků, ať už v podobě potisků nebo třeba kovových filigránských aplikací. Jsou designovány tak, aby seděly na drobnější dámský obličej.

Pro muže pak budou jasnou volbou přímo pro ně navržené brýle, pokud chtějí zdůraznit svou mužnost nebo si jen užít pohodlí. Pánské sluneční brýle jsou oproti unisexovým či dámským větší, takže lépe sedí. Mohou mít hranatější rysy a také jsou zpravidla ve více vyhovujících odstínech barev a potisků. 

Zvolit si ten pravý styl už je na vás, v bohaté nabídce prověřených brýlových značek se skutečně najde ideální model pro každého.