Lee Cooper

Značka, která má džíny tak hluboko zakódované do své DNA, že je považována téměř za synonymum denimové módy a patří mezi nejslavnější výrobce džínů na světě, to je britský Lee Cooper. Firma založená v roce 1908 s hrdostí tvrdí, že je prvním autentickým výrobcem džínů v Evropě. Podnik s dlouhou tradicí, řadou legendárních výrobků a perfektní kvalitou, kterou drží celá dlouhá léta, nabízí i dnes to nejlepší ve svých kolekcích pro dámy i pány.

Z oblečení Lee Cooper snadno sestavíte základ šatníku pro volný čas v podobě kvalitních triček, džínů, mikin či drobností, jako jsou Lee Cooper boxerky a další spodní prádlo, nebo Lee Cooper boty.

Styl Lee Cooper je jednoduchý, čistý a svěží. Lehkost, nápaditost a kvalita jsou ruku v ruce. Typické jsou pohodlné módní střihy a příjemné materiály. Oblečení je většinou jednobarevné nebo s jemnými vzorky a nápisy a výborně se kombinuje navzájem.

Chcete-li vytvořit základ šatníku právě z tradiční značky Lee Cooper, jistě vás potěší Lee Cooper eshop na Gatio, který nabízí outletové oblečení za výhodné ceny. Nadčasová móda, jakou Lee Cooper tvoří, je pro tento typ nákupů jako stvořená.

 

Lee Cooper nabízí příjemné kombinace

Lee Cooper nabízí několik stylových kolekcí odrážejících kosmopolitní feeling Londýna. Sportovněji laděnou kolekci pro volný čas nabízí Lee Cooper Originals, zatímco The Cooper Collection přináší minimalistické designové kousky pro skutečné módní fajnšmekry.

Kouskem, bez něhož se neobejdete, jsou pochopitelně džíny. Lee Cooper denim výborně sedí, přizpůsobí se vašemu pohybu a dlouho vydrží pěkný.

 

Víte, že: Lee Cooper vyvinul několik originálních střihů džínů. Vynalezli úzké džíny a v 60. letech začali džíny barvit a zdobit nášivkami. 

 

K riflím se hodí další volnočasové oblečení, jako jsou trika, mikiny či Lee Cooper bundy, i doplňků, jako batohy či spodní prádlo. 

 

Poznejte styl podle Lee Cooper:

- Lee Cooper triko pro ženy i muže má klasický volný střih a základní barvy, zdobení není příliš nápadné - prim hrají proužky nebo nápisy

- Lee Cooper mikina má přiléhavé, oversized i zkrácené střihy a čisté barvy, zdobení má podobné jako trička

- Lee Cooper dámská halenka nabízí nápadité střihy a vytříbenost, která vám pomůže definovat váš módní styl a jít mu naproti

Značka nabízí i další oblečení do sestavy - pro ženy nechybí sukně a šaty z jemného denimu, pro všechny pak tenisky, batůžky, bundy i kabátky. Součástí je i spodní prádlo.

 

TIP: Pro pohodlí při nošení džínů ženy i muži ocení padnoucí spodní prádlo, které se pod úzkými kalhotami neroluje. Jako stvořené jsou k tomu Lee Cooper trenky.

 

Průkopníci módy od roku 1908

V roce 1908 založil Morris Cooper ve Východním Londýně firmu na pracovní oblečení. The Morris Cooper Factory si získala renomé svými odolnými produkty, za obou světových válek šili uniformy pro britskou armádu. Po válce firma změnila jméno na současné Lee Cooper a vrhla se na výrobu džínů. Mezi prvními tak začala tomuto pracovnímu oblečení umetat cestičku do každodenní módy.

 

Módní zásluhy: Lee Cooper byla jedna z prvních značek, která objevila spojení módy a hudby. Její oblečení nosily hvězdy jako The Rolling Stones nebo Rod Stewart.

 

Lee Cooper ale do módy neuváděla jen džíny jako takové. Stála i u rozšíření riflí do dámského šatníku, pomohla etablovat minisukně a později maxisukně, spoluvytvářela punkovou vlnu. Z průkopnických dob jí do dneška zůstala snaha o originální výrobky, s nimiž se jejich majitelé naprosto ztotožní.

Stabilní obliba zajišťuje značce Lee Cooper působnost ve více než 300 zemích světa, spolupráci s britskými olympioniky a světovými osobnostmi. Své pověsti legendy zatím nezůstává nic dlužna a každý rok připravuje kolekce, které se setkávají s vřelým přijetím.