Oakley

Ochrana očí při sportu je důležitá, a když sportovní sluneční brýle navíc zdobí skvělý moderní design, je to ideální spojení. Recept na perfektní skloubení funkce a vzhledu našla americká firma Oakley, která ho s úspěchem již 45 let šíří do světa. Typické slunečních brýle Oakley nesou znaky pracovních a ochranných brýlí, ale nabídka je skutečně široká pro jakýkoli tvar obličeje a osobní vkus. Podívejte se sami na lákavé modely pánských slunečních brýlí Oakley.

Výrazné tvary a různé duhové barvy sklíček charakterizují brýle Oakley specializované na sport i ty pro běžné nošení do města k ležérnímu, sportovně uvolněnému outfitu.

 

Věděli jste? Oakley má aktuálně přes 850 patentů týkajících se slunečních brýlí, ochrany očí a sportovního vybavení.

 

Oakley brýle znamenají perfektní styl a funkci

Oakley neustále vyvíjí nová a nová vylepšení a technologie chránící oko a zajišťující pohodlné a příjemné vidění za všech okolností a při jakýchkoliv aktivitách. Jednou z vlajkových technologií je Prizm. Je výsledkem let zkoumání různých barevných filtrů a vlastností oka. 

Výsledkem je unikátní technologie, která využívá reakcí oka na různé kombinace barev a prostředí tak, aby zajistila optimální vidění za různých podmínek. 

 

Brýlové čočky Prizm:

- zvýrazňují barvy

- zvyšují kontrast 

- podtrhují každý detail, i ten, který pouhé oko samotné není schopno zaznamenat

 

Jak působí jednotlivé barevné čočky:

Růžová - zvyšuje zaostření a kontrast, je vhodná i do stínu.

Žlutá - vytáhne detaily, hodí se do mlhy i na sport, šetří zrak.

Šedá - je vhodná pro každou příležitost a zachová původní odstíny barev.

Hnědá - vhodné do různých podmínek.

Zelená - výrazně omezují odlesky, hodí se k vodě.

Modrá - zvýrazňuje objekty a zlepšuje vnímání barev, uklidňuje oči.

Polarizované čočky - odstraňují odlesky a podtrhují detaily, hodí se k vodě nebo do auta.

 

Oakley brýle ale nestojí jen na technologii čočky. Jejich design vzniká ve spolupráci s předními sportovci, aby naplnil všechny potřeby pro danou aktivitu.

A konečně je tu promyšlený vzhled, založený na pečlivém sledování aktuálních trendů v oblasti slunečních brýlí i módy jako takové. A tak vedle sportovní řady prosperuje také řada sportovně elegantních i žhavě trendových slunečních brýlí do města.

 

TIP: Sutro Origins od Oakley Sunglasses je ikonický model, který je na trhu od roku 1984. Jeho známé rysy tvoří  hranatý tvar, celistvá plocha ochranného štítu či řada větracích otvorů podél horního okraje brýlí.

 

Bohatá škála doplňků a dalšího vybavení

Oakley pro své brýle vyrábí i vyměnitelná skla, abyste mohli maximálně využít všechny výhody jejich výzkumů. 

A od slunečních a ochranných brýlí byl jen krok k obroučkám pro dioptrické brýle, které zaručují dlouhou výdrž, kvalitu a pohodlné nošení.

Součástí nabídky je i oblečení: sportovní trička, mikiny, bundy, kalhoty i kraťasy využijete na kole, v lese i na surfu, ale klidně v nich můžete vyrazit i do města.

Vše doplňují sportovní tašky, batohy a peněženky, čepice, ponožky, boty či hodinky. 

 

Od motorek k brýlím

Značku Oakley založil James Jannard v roce 1975 a jeho prvním produktem byly gumové součásti na  řídítka motorek a kol BMX. Hned tento první materiál zaznamenal takový úspěch, že se dodnes používá například na nožičky brýlí nebo pásky hodinek. O pět let později přišly ochranné brýle na motorku, brzy nato také na lyže. 

 

První sluneční brýle Oakley přišly na trh v roce 1984 a nesly jméno Factory Pilot Eyeshades.  

 

Od roku 2007 spadá značka pod italskou skupinu Luxottica, která přináší designovou inspiraci italským módním cítěním. Dopřejte si zážitek z dokonalého vidění i vy v některém z Oakley modelů, které v e-shopu Gatio pořídíte za dokonalé ceny.