Ray-Ban

Jen těžko se najde někdo, kdo nezná sluneční brýle proslulé americké značky Ray-Ban. Ta existuje na trhu již více než 83 let a díky dlouholeté tradici se může pochlubit těmi nejlepšími výrobky, jejichž kvalitu už prověřil čas. Slavné sluneční brýle Ray-Ban byly původně vyvinuty pro americké vojenské piloty. Kombinace stylu, kvality a účinné ochrany očí před sluncem se však z oblasti letectví již dávno přenesla i do sféry lifestylu a módy. Z klasických i aktuální trendy sledujících kolekcí si vybere skutečně každý.

 

Ray Ban ve filmu. Poprvé si je vzal James Dean ve filmu Rebel bez příčiny. Model Olympian nosil Peter Fonda v Bezstarostné jízdě. Ikonickým pilotkám přinesl největší slávu Tom Cruise jako Maverick v trháku Top Gun. Brýle se objevily i ve filmech Snídaně u Tiffanyho, Muži v černém, Gauneři, Matrix a mnoha dalších.

 

Stylový módní doplněk

Sluneční brýle Ray-Ban patří mezi stylotvorné doplňky, nezbytné pro každého milovníka módy. Existují v mnoha designových variacích. Většina je důsledně unisex, ale vyrábí se i dámská a dětská řada a hned několik tvarů si získalo postavení legendy v říši slunečních brýlí.

 

Ikonické modely Ray Ban:

Aviator. Původně byly určené pro piloty americké armády, designované, aby zaručily dokonalou ochranu a styl. Tenké kovové obroučky a kapkovitý zaoblený tvar je proslavily po celém světě.

Wayfarer. Model z roku 1956 evokuje módu 50. a 60. let a tak báječně souzní s populární vintage vlnou. Lichoběžníkový tvar a silnější obroučky - klasicky černé, ale dnes v mnoha barevných podobách - vyzařují eleganci a úroveň.

Clubmaster. Vypadají jako spojení Aviatoru a Wayfareru. Spodek je tenký, kovový a zaoblený, horní rovná část je ze silnějšího plastu. Brýle evokují stylové fúze 90. let.

 

Přes popularitu klasických modelů firma stále vymýšlí nové tvary a barevná provedení a uvádí nové materiály pro ještě lepší výdrž a pohodlnější nošení. Nově tak můžete vyzkoušet kolekci ultralehkých obrouček z titanu či dalších kovů.

 

Doporučené brýlové trendy a la Ray-Ban: Návrat slaví menší oválné brýle s tenkými metalickými obroučkami a lehkým zabarvením čoček, které poslouží jako módní doplněk.

 

Pro nositele dioptrických brýlí je tu pak celá specializovaná série módních brýlových obrub určených pro dioptrická skla.

 

Ochrana očí jako priorita

Sluneční brýle Ray Ban byly původně zamýšlené ne jako módní doplněk, ale jako funkční prostředek k ochraně očí. Toto poslání si zachovaly dodnes.

Firma stále vyvíjí nové technologie. Zvolte si tónovaná, zrcadlová či polarizovaná skla pro působivou ochranu před sluncem, nebo originální zelená skla, která omezují odlesky od slunce, aniž by ale zkreslovaly vidění.

 

Z armády až na kraj světa

Značka Ray-Ban má kořeny v roce 1936. Tehdy začala společnost Bausch & Lomb, jeden z největších výrobců kontaktních čoček a optických pomůcek, spolupracovat s americkou armádou na vývoji nových účinných slunečních brýlí pro piloty, které v dosavadních modelech oslepovalo slunce.

 

První Ray Ban brýle představily již ikonický vzhled modelu Aviator, který pomáhal předcházet zamlžování, a zelené čočky měly odstranit sluneční odlesky.

 

Velká popularita brýlí se svezla na vlně slávy pilotů po světové válce, ale také filmových hvězd, které brýle rády nosily, a hollywoodských trháků, v nichž se tyto brýle objevily. Na samém konci milénia koupila značku Ray-Ban italské firmě Luxottica, která se pečlivě věnuje jejímu dalšímu rozvoji. 

Přes boom firem nabízejících záplavu trendy slunečních brýlí, Ray-Bans zůstávají klasikou a perfektním módním doplňkem, který umožní hrát si se stylovým vyzněním vašeho outfitu, při současném zachování perfektní kvality a nekompromisní ochranné funkce.

 

Ray-Ban dámské sluneční brýle
ZdarmaZdarma
Ray-Ban dámské sluneční brýle
Dodání 5-8 prac. dnů
3 499 Kč
+ další
Kód: U_75641003/ONE-SIZE
Ray-Ban dámské sluneční brýle
ZdarmaZdarma
Ray-Ban dámské sluneční brýle
Dodání 5-8 prac. dnů
3 499 Kč
+ další
Kód: U_75641703/ONE-SIZE
Ray-Ban dámské sluneční brýle
ZdarmaZdarma
Ray-Ban dámské sluneční brýle
Dodání 5-8 prac. dnů
3 499 Kč
+ další
Kód: U_75641770/ONE-SIZE
3 položek celkem