Wrangler

Wrangler je jedna z nejznámějších džínových značek. Patří mezi skupinu průkopníků denimové módy, kalhoty i další oblečení z džínové látky nabízí zákazníkům už více než sto let a po právu se těší oblibě až do dnešních dnů. Poctivé základy, pečlivé zpracování a výjimečný styl, který vám připomene romantickou atmosféru divokého západu, kovbojů, objevů a dobrodružství, tvoří DNA této populární americké značky. Nechte se i vy oslovit absolutní klasikou a prohlédněte si skvělou nabídku nejen džínových dámských a pánských kolekcí Wrangler.

Rok 1947. To je rok, kdy byly světu představeny první autentické Wrangler Western Jeans a okamžitě si získaly oblibu u amerických kovbojů.

 

Padnoucí a propracované džíny 

Těžiště produkce značky Wrangler pochopitelně leží v džínové módě. Riflové kalhoty této značky patří mezi nejpopulárnější na světě. Jsou velmi pohodlné, vyvinuté pro svobodu pohybu. Důraz je také na jejich velké odolnosti. Ne nadarmo jsou pevně spojeny z kulturou amerického Západu.

 

Džíny pro kovboje: Wrangler Jeans je jednou z firem, které oficiálně oblékají členy americké Asociace rodeo kovbojů.

 

Jak poznáte džíny Wrangler:

- barevné prošívání kapes

- americká vlajka na výšivkách nebo potisku

- typický matný knoflík

- kulaté nýty a skryté patenty

- klasických pět kapes, včetně ikonické kapsičky na hodinky

 

Základní model pánských džínů Wrangler Cowboy Cut Original se nezměnil od roku 1947. Pokud milujete klasiku, je to dokonalá volba. No, a pokud hledáte nějaký více trendový model, s jistotou také najdete. Značka nabízí dámské i pánské džíny různého stupně oprání, různých délek i střihů pro každodenní pohodlí.

 

Oblíbené střihy Wrangler džínů:

- Slim Fit - pro štíhlé postavy, džíny obepínají boky i nohy

- Regular Fit - běžný střih

- Comfort Fit - volnější pro ještě větší pohodlí a volnost pohybu

- Boot Cut - volnější kolem lýtek a kotníků, aby se pod ně vešly vyšší boty

- Straight - rovné nohavice pro všechna použití

 

Specialitou v limitovaných edicích jsou Raw Denim džíny - ušité z neupraveného, neopraného denimu, který je tvrdší, ale také odolnější. Obnošení vzniká individuálně až používáním tohoto kousku. Je to ideální volba pro džínové fajnšmekry.

 

Wrangler nabízí víc

K džínovým kalhotám můžete pro skvělý western styl nakombinovat i stylové košile, mezi nimiž zaujímají speciální místo košile džínové, zdobené typickými kapsami a prošíváním.

V nabídce najdete také pohodlná trička a topy, Wrangler mikiny a bundy, kraťasy, sukně či šaty.

 

Co nabízejí speciální tématické řady Wrangler:

Wrangler Western. Originální linii tvoří westerová řada pro ženy, muže i děti, která je prostoupena romantickým kouzlem severoamerických prérií.

Wrangler Retro zase odkazuje na úspěšné styly a kousky minulosti, které díky své nadčasovosti a kvalitě stále zůstávají v oblibě.

Wrangler Rodeo vás oblékne do kovbojských džínů či typických károvaných košilí.

 

Oblékněte si americký sen o dobrodružství a úspěchu

Zakladatel Wrangleru C. C. Hudson začínal v továrně na oděvy, kde přišíval knoflíky za pár centů denně. Po uzavření továrny si se zakoupeným šicím strojem otevřel vlastní dílnu. Stalo se tak v roce 1904. Firma prosperovala a ve 40. letech koupila konkurenta, který vlastnil práva na značku Wrangler. Zbytek už je historie.

 

Věděli jste? V roce 1946 společnost najala slavného krejčího Rodeo Bena, který úzce spolupracoval s jezdci rodea, pro něž navrhoval džíny, aby vyhovovaly jejich potřebám. Wrangler se tak stal oficiální značkou pro kovboje a jezdce. Značku oblékal např. slavný Jim Shoulders, mnohonásobný mistr světa v rodeo ježdění.

 

V roce 1962 firma zamířila do Belgie, odkud už měla otevřenou cestu do Evropy a později do celého světa. V současnosti patří mezi nejprodávanější značky džínové módy a vy si některý kousek můžete pořídit na Gatio, kde vám k perfektnímu stylu a pohodlí přidáme i perfektní zákaznický servis.